Darmowe zdjęcia wysokiej jakości - skąd pobrać zdjęcia do własnych publikacji

Redaktor Podzielnik.pl 

Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - prawda znana od wieków. Idealnie jeśli mając już słowa np. artykuł, ich wymowę dodatkowo zobrazujemy. Skąd zatem wziąć dobre zdjęcie żeby móc wykorzystać je do zobrazowania naszego artykułu? Czy możemy dostać dobre zdjęcia za darmo?

Darmowe zdjęcia wysokiej jakości - skąd pobrać zdjęcia do własnych publikacji

Jeśli tworzysz publikacje, piszesz artykuły do bloga albo np chcesz opublikować artykuł na www.podzielnik.pl, warto uatrakcyjnić treść dodatkowymi elementami jak zdjęcia lub filmy, które przyciągną wzrok i przełamią monotonię tekstu.
Pamiętając, że kopiowanie zdjęć z innych stron albo wyszukiwarki images.google.com, narażamy się na konsekwencje związane z naruszeniem praw autorskich. Dlatego warto upewnić się, czy autor wybranego zdjęcia zezwala na jego dalsze wykorzystanie. I dalej, czy ewentualna zgoda na jego wykorzystanie obejmuje również wykorzystanie do użytku komercyjnego.
Oczywiście zdjęcia można po prostu kupić, ale jeśli akurat nie mamy zarezerwowanych środków na ich zakup, zachęcam do skorzystania z poniższych serwisów oferujących dobre lub nawet bardzo dobre zdjęcia całkowicie za darmo.

Unsplash | Beautiful Free Photo Community

Wszystkie zdjęcia udostępnione przez serwis mogą być wykorzystywane za darmo. Można je używać zarówno do celów komercyjnych jak i hobbystycznych. Nie trzeba pytać o pozwolenie wykorzystania ani też nie trzeba publikować informacji o ich autorze (oczywiście w dobrym zwyczaju jest jednak przedstawić kto jest autorem).
Jedynym ograniczeniem jest zakaz wykorzystywania zdjęć w innych bankach zdjęć.

Skitterphoto

Serwis zawiera dobrej jakości zdjęcia i w dodatku w dość oryginalnych ujęciach. Wszystkie zdjęcia udostępnione są bez jakichkolwiek opłat z możliwością wykorzystania do dowolnych celów.

Foodiesfeed

Foodiesfeed jest tematycznym serwisem udostępniającym zdjęcia przeróżnych potraw i ogólnie związanych z jedzeniem. Zdjęcia, które tu znajdziemy z założenia wyglądają naturalnie i co ważne, można z nich korzystać za darmo. Jeśli więc publikujesz artykułu na tematy kulinarne, to miejsce powinieneś mieć w swoich zakładkach.
Ciekawostką jest, że serwis został założony przez Polaka Jakuba Kapusnaka jako własny projekt, który szybko wyrósł na rozpoznawalną markę.Life of Pix

Serwis udostępnia portfolia fotografów, którzy udostępniają swoje prace za darmo do powszechnego użytku. Zdjęcia można wyszukiwać po tematyce lub kolorystyce. Można tutaj znaleźć naprawdę ciekawe zdjęcia, oryginalne ujęcia z dozą artystycznej kompozycji. Warto przejrzeć bazę zdjęć także w poszukiwaniu inspiracji.

Niebo Motyl
Łódź Papugi

 

Magdeleine

Warty polecenia, choć niezbyt duży zbiór dość oryginalnych zdjęć. Zdjęcia wg informacji zamieszczonej na stronie są wybierane ręcznie przez właściciela serwisu. Warto właśnie tutaj poszukać wizualizacji dla swoich artykułów, gdyż zdjęcia są dobrej jakości i mają niebanalne kompozycje. Wyraźnie dobierane są pod kątem posiadania wartości artystycznej.Good Stock Photos

Autorem wszystkich zdjęć jest twórca serwisu, udostępnia je całkowcie za darmo dla dowolnego przeznaczenia. Codziennie dodaje nowe zdjęcie. Właściwie z pobranymi zdjęciami można robić co się chce z wyjątkiem

  • sprzedaży w oryginalnej postaci
  • przywłaszczania sobie ich autorstwa
  • czerpania korzyści finansowych z dodawania prac do innych banków zdjęć

W mojej ocenie jakość artystyczna nie jest wysoka, ale za to można tu znaleźć niezłe zdjęcie jeszcze nie wykorzystane w setce przeróżnych serwisów.

Wieża Eifla
Redaktor Podzielnik.pl
Autor

Redaktor Podzielnik.pl

Publikacja promocyjnych artykułów i zdjęć w Internecie dla freelancerów, startupów, pozycjonerów www i agencji public relations. Darmowe narzędzie do content marketingu!

Publikacje tego autora