Content marketing - naturalna reklama i skuteczne SEO

Redaktor Podzielnik.pl 

W czasach tak bardzo nasyconych wszelkiego rodzaju wabikami i rozpraszaczami pozyskanie uwagi odbiorcy nie jest łatwe. Jawne reklamy już nie działają, ludzie podświadomie ignorują wszystko co uznają jako "sponsorowane". Krzykliwość reklam, mruganie świateł i przesyt kolorów coraz częściej drażni zamiast intrygować.
Chcesz naturalnie pozyskać uwagę odbiorcy? Podsuń mu treść której aktualnie potrzebuje, niech ją trawi i przy tej okazji w naturalny sposób dowie się co masz mu do zaoferowania.

Content marketing - naturalna reklama i skuteczne SEO

Dla początkujących

Content Marketing to przede wszystkim jeden ze sposobów kreowania określonego i spójnego przekazu dla otoczenia, jego komunikowanie i promocja.

Brzmi jak bardzo ogólne określenie typowego działania marketingowego ale w “marketingu treści” chodzi o coś głębszego.

Otóż, chodzi o to aby ów przekaz kreować nie wprost i nie nachalnie - jak to robią tradycyjne reklamy i materiały “sponsorowane”, ale podsuwając ludziom do przetrawienia treść która go zaangażuje, nad którą pochyli się i choćby na chwile skupi swoją uwagę.

Mówiąc wprost, treść ma stanowić wabik - przynętę dzięki której człowiek połknie przysłowiowy haczyk. Ale skutek ma być nieco inny od reakcji zahaczonej ryby - raczej nie chcielibyśmy aby odbiorca otrząsnął się i uciekł ale celem jest jego pozostanie w jak najlepszym nastroju, pozwalając konsumować pokarm i angażować w niego swoje zainteresowanie.

Pozyskanie uwagi

Właśnie to zainteresowanie jest bezpośrednim celem marketingu treści, które w idealnym przypadku doprowadzi do utrwalenia w pamięci zaserwowanej treści a jeszcze lepiej jeśli przełoży się na zaangażowanie - np. kiedy poleci Twoją treść znajomym w mediach społecznościowych.

A stąd droga do ostatecznego celu marketingowego, czyli wykonania przez odbiorcę określonej aktywności (kontaktu, przejścia na stronę produktową, zakupu?) jest już krótsza… Z koleji możliwość rozpowszechnienia materiału w mediach społecznościowych, podlnkowania na blogu itd daje efekt zwielokrotnienia siły działania!

Musi być interesująco!

W dzisiejszych czasach tak bardzo nasyconych wszelkiego rodzaju wabikami i rozpraszaczami pozyskanie uwagi nie jest łatwe.

Jak w takim razie sprawić, żeby człowiek nie uciekł nam tuż po przeczytaniu tytułu i kawałka treści wstępnej? Musi być interesująco! Treść musi nieść wartość, zaspokajać aktualną potrzebę odbiorcy, powinna być skrojona na miarę docelowego odbiorcy.
W zależności od przyjętej strategii i docelowych odbiorców należy dobierać formę i treść przekazu.

Dziesięć sposobów na...

Z doświadczenia wiemy, że dobrze sprawdzają się treści dające przepisy i rozwiązania określonych problemów. Serie z cyklu “jak osiągnąć”, “10 najlepszych sposobów na...”, “opis przypadku” itd.

Warte polecenia są treści redagowane w formie porównań, wszelkiego rodzaju wykazy, analizy, opis zalet i wad..

Warto redagować treści w sposób nieszablonowy, dynamiczny i z właściwym dla grupy odbiorców humorem. Unikamy nudy, papki słownej typowej dla “masowych” materiałów reklamowych.

Polecam przełamywanie treści różnego rodzaju dodatkami przyciągającymi wzrok:

  • zdjęcia (dużo ale z umiarem) i dobrej jakości
  • video (wstawka youtube lub vimeo)
  • tabele
  • wykresy
  • zestawienia
  • Itd

Naturalna reklama i skuteczne narzędzie SEO

Można powiedzieć, że efektem ubocznym content marketingu w internecie jest również budowanie widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Przykładowo Google budując listę wyników wyszukiwania, wyżej pozycjonuje strony zawierające dobre i unikalne treści. Dodatkowo, dobrej jakości treść sama się linkuje - tzn czytelnicy ją linkują w sposób naturalny, motywowany “wewnętrznie”. A ilość i naturalne pochodzenie linków bezpośrednio wpływa na poprawę pozycji strony na liście wyników wyszukiwania.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o SEO, zobacz artykuł o pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach.

Czyli jak?

Zapraszam do wykorzystania serwisu www.podzielnik.pl - miejsca, gdzie możesz za darmo opublikować w swój artykuł i pomóc sobie zwiększyć swoją widoczność w internecie.Redaktor Podzielnik.pl
Autor

Redaktor Podzielnik.pl

Publikacja promocyjnych artykułów i zdjęć w Internecie dla freelancerów, startupów, pozycjonerów www i agencji public relations. Darmowe narzędzie do content marketingu!

Publikacje tego autora